• Aktualia
  • Budowa Naszych Jeżyc zakończona
  • Aktualia
  • Budowa Naszych Jeżyc zakończona

Budowa Naszych Jeżyc zakończona

Rozpoczęta w lipcu 2019 roku budowa nowego osiedla Nasze Jeżyce w Poznaniu zakończyła się.  Inwestor – Echo Investment – zaufał nam już po raz kolejny i postawił na realizację założenia, które obejmuje 7 budynków.

 

Jeden z nich będzie funkcjonował w formule R4R.

Botanica Jelitkowo cytowana w Salonie Polityki

Osiedle Botanica zrealizowane we współpracy z deweloperem Invest Komfort znalazło się w gronie osiedli docenianych za ich humanistyczny wymiar i dbałość o kontekst miejsca. Autorka tekstu, Marta Polny, tak pisze o zbiorze założeń wymienianych w artykule:

„Dobra architektura mieszkaniowa nie sprowadza się do funkcjonalności i estetyki. Wymaga wartości dodanych. Przedstawiamy przykłady najciekawszych polskich osiedli, które są przyjazne człowiekowi, sprzyjają relacjom sąsiedzkim, szanują przyrodę i historyczny kontekst. Nie tylko na wizualizacjach.”

Przejdź Przejdź

Marek Łańcucki w wywiadzie dla Salonu Polityki

Marek Łańcucki – właściciel pracowni Maarte, udzielił wywiadu Jakubowi Głazowi do kwartalnika Salon Polityki. Wypowiada się w nim na temat stanu poznańskiej architektury, a także odwołuje się do realizacji biura Maarte, które we współpracy z Echo Investment projektowało kilka założeń mieszkaniowych w tym mieście. Jest to między innymi Park Sowińskiego, Nasze Jeżyce i najnowsza, w trakcie realizacja, Wieża Jeżyce.

Obok załączamy fragment wywiadu:

Przejdź Przejdź