• Aktualia
  • Marek Łańcucki w wywiadzie dla Salonu Polityki
  • Aktualia
  • Marek Łańcucki w wywiadzie dla Salonu Polityki

Marek Łańcucki w wywiadzie dla Salonu Polityki

Marek Łańcucki – właściciel pracowni Maarte, udzielił wywiadu Jakubowi Głazowi do kwartalnika Salon Polityki. Wypowiada się w nim na temat stanu poznańskiej architektury, a także odwołuje się do realizacji biura Maarte, które we współpracy z Echo Investment projektowało kilka założeń mieszkaniowych w tym mieście. Jest to między innymi Park Sowińskiego, Nasze Jeżyce i najnowsza, w trakcie realizacja, Wieża Jeżyce.

Obok załączamy fragment wywiadu:

„Projekt trójmiejskiej pracowni MAARTE zakłada realizację trzech kwartałów zabudowy, połączonych starannie zaprojektowanym placem linearnym, położonych pomiędzy nowym, planowanym placem miejskim a ulicą Janickiego. W parterach budynków przewidziano lokale usługowe a na wyższych kondygnacjach mieszkania. Miastotwórczy charakter zabudowy podkreślony jest otwartymi, publicznymi przestrzeniami placu i ciągów pieszych, gdzie projektanci, zainspirowani wieżą ciśnień, zaprojektowali regularny wzór form krajobrazowych – 'kropel wody’.”

Budowa Naszych Jeżyc zakończona

Rozpoczęta w lipcu 2019 roku budowa nowego osiedla Nasze Jeżyce w Poznaniu zakończyła się.  Inwestor – Echo Investment – zaufał nam już po raz kolejny i postawił na realizację założenia, które obejmuje 7 budynków.

 

Przejdź Przejdź