• Aktualia
  • Botanica Jelitkowo w artykule magazynu Architektura&Biznes
  • Aktualia
  • Botanica Jelitkowo w artykule magazynu Architektura&Biznes

Botanica Jelitkowo w artykule magazynu Architektura&Biznes

Osiedle mieszkaniowe Botanica, której autorami projektu jesteśmy, została wdzięcznie nazwana „nadmorskim unikatem” i doceniona za wzmacnianie więzi społecznych i dbałość o związek z naturą. Autorka artykułu i rozmówczyni założyciela pracowni Maarte – Marka Łańcuckiego – tak pisze o naszym projekcie:

„Architektura mieszkalna wielorodzinna kojarzy się przede wszystkim z realizacjami nastawionymi na łatwy zysk przy maksymalnej optymalizacji kosztów. Masowo powstają osiedla bez przestrzeni wspólnych dla mieszkańców, bez dobrze zaprojektowanej szaty roślinnej, powstałe z wykorzystaniem najtańszych materiałów elewacyjnych. W Gdańsku — a konkretnie w nadmorskim Jelitkowie — zrealizowano osiedle Botanica, które stanowi wyjątek od tej niechlubnej, deweloperskiej reguły.” – Eliza Makowska

Wnętrza Nadmorskiego Parku docenione przez magazyn Architektura&Biznes

W częściach wspólnych Nadmorskiego Parku przewidziano takie funkcje jak sala fitness, spa czy miejsce spotkań dostępne dla wszystkich mieszkańców. P/B Studio odpowiedzialne za projekt wnętrz, którym poświęcono artykuł, w swoich projekcie starało się odnieść do architektury budynków, które charakteryzuje elegancja i minimalizm form.

Przejdź Przejdź

Dwie nasze inwestycje z tytułem Budowy Roku 2019

Aż dwie nasze realizacje projektowe, obie stworzone we współpracy z Invest Komfort, zostały laureatami nagrody II stopnia Budowa Roku 2019. Była to 30 jubileuszowa gala wręczania nagród, którą zorganizował Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

W kategorii Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości powyżej 40 mln zł nagrodę II stopnia otrzymała Botanica Jelitkowo, czyli nasza flagowa inwestycja, którą jest szeroko doceniana i cytowana w branży konkursów architektonicznych i nie tylko. Osiedle przy Bursztynowej w Gdańsku jest już laureatem takich nagród jak: European Property Award, Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2019 wręczaną przez portal trojmiasto.pl oraz Green Building Awards 2019.

Przejdź Przejdź