• Aktualia
  • Marek Łańcucki w cyklu „10 pytań do…” Architektury&Biznes
  • Aktualia
  • Marek Łańcucki w cyklu „10 pytań do…” Architektury&Biznes

Marek Łańcucki w cyklu „10 pytań do…” Architektury&Biznes

Krótkie pytania wymagają krótkich odpowiedzi i takich udzielił architekt Marek Łańcucki, założyciel pracowni Maarte. W artykule mówi o tym, co go inspiruje jako twórcę oraz po jakie książki sięga z uwagi na pełnioną profesję.

Botanica z dwoma nagrodami Green Building Awards 2019

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego wytypowało Botanice Jelitkowo jako „Najlepszą ekologiczna zabudowę mieszkaniową wielorodzinną”. Decyzja jury została podsumowana następującymi słowami:

„Botanica Jelitkowo wyróżnia się tworzeniem zielonych, integrujących mieszkańców przestrzeni oraz stosowaniem surowych naturalnych wykończeń i wyposażenia. Nawiązuje do potrzeby kontaktu człowieka z naturą i przeniesienia jej także do wnętrza budynku. Wyraźnie wybija się tu dbałość o odprowadzenie wody deszczowej z nawierzchni utwardzonych w kierunku zieleni, zamiast do kanalizacji, dzięki czemu woda jest zatrzymywana przez rośliny. W otoczeniu budynku znajduje się wiele krzewów i bylin, a na każdej części budynku zaprojektowano dachy zielone. Do wszystkich wykończeń pomieszczeń zastosowano naturalne drewno, surową stal ocynkowaną, do wykonania elewacji wykorzystano cegłę klinkierową, a do ścian, murków i schodów terenowych – surowy beton. Takie podejście nie tylko redukuje zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz i wewnątrz budynku, ale także podkreśla i ułatwia kontakt z naturą.”

Przejdź Przejdź

Maarte wygrało konkurs na realizację nowego osiedla na poznańskich Jeżycach

Miło nam poinformować, że wygraliśmy konkurs na realizację nowego osiedla mieszkaniowego w Poznaniu. Echo Investment postanowił zaufać nam po raz kolejny i zlecić nam dalsze projektowanie tego założeni zlokalizowanego na dawnych terenach firmy Apator zajmującej się automatyzacją pracy sieci elektroenergetycznej.

Przejdź Przejdź