• Aktualia
  • Botanica w materiale promocyjnym na kanale youtube Invest Komfortu
  • Aktualia
  • Botanica w materiale promocyjnym na kanale youtube Invest Komfortu

Botanica w materiale promocyjnym na kanale youtube Invest Komfortu

Na kanale YouTube dewelopera Invest Komfort – wieloletniego partnera biura Maarte – pojawił się film promocyjny naszego wspólnego i nagradzanego projektu Botanica na Jelitkowie w Gdańsku.

Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Wystartowała budowa nowego poznańskiego osiedla na Jeżycach

Rozpoczęto budowę osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Jeżyce w Poznaniu. Inwestor – Echo Investment – zaufał nam już po raz kolejny i postawił na realizację założenia, które obejmuje 7 budynków. Jeden z nich będzie funkcjonował w formule R4R.

 

Przejdź Przejdź

Botanica z dwoma nagrodami Green Building Awards 2019

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego wytypowało Botanice Jelitkowo jako „Najlepszą ekologiczna zabudowę mieszkaniową wielorodzinną”. Decyzja jury została podsumowana następującymi słowami:

„Botanica Jelitkowo wyróżnia się tworzeniem zielonych, integrujących mieszkańców przestrzeni oraz stosowaniem surowych naturalnych wykończeń i wyposażenia. Nawiązuje do potrzeby kontaktu człowieka z naturą i przeniesienia jej także do wnętrza budynku. Wyraźnie wybija się tu dbałość o odprowadzenie wody deszczowej z nawierzchni utwardzonych w kierunku zieleni, zamiast do kanalizacji, dzięki czemu woda jest zatrzymywana przez rośliny. W otoczeniu budynku znajduje się wiele krzewów i bylin, a na każdej części budynku zaprojektowano dachy zielone. Do wszystkich wykończeń pomieszczeń zastosowano naturalne drewno, surową stal ocynkowaną, do wykonania elewacji wykorzystano cegłę klinkierową, a do ścian, murków i schodów terenowych – surowy beton. Takie podejście nie tylko redukuje zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz i wewnątrz budynku, ale także podkreśla i ułatwia kontakt z naturą.”

Przejdź Przejdź