• Aktualia
  • W Architekturze Murator pojawił się artykuł o Botanice
  • Aktualia
  • W Architekturze Murator pojawił się artykuł o Botanice

W Architekturze Murator pojawił się artykuł o Botanice

Osiedle Botanica na Jelitkowie w Gdańsku to nasze „oczko w głowie” dlatego cieszymy się, że poświęca się jej co raz to nowsze artykuły w polskiej prasie. Tym razem pojawił się artykuł w Architekturze Murator, którego autorem jest Daniel Załuski i tak pisze o naszej realizacji:

„Osiedle Botanica w Jelitkowie to przestrzeń o wysokim standardzie, w sąsiedztwie plaży, parku Jelitkowskiego oraz parku im. Ronalda Reagana. (…)

Dzięki rygorystycznym wymogom urbanistycznym budynki mieszkalne mają jedynie po trzy kondygnacje nadziemne, a liczba mieszkań w 12 obiektach wynosi od 15 do 24. Narzucona niewielka intensywność zabudowy i wysoki wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej pozwoliły architektowi na stworzenie malowniczego osiedla-ogrodu. Kompozycja na wolnym planie jest wprawdzie sprzeczna z dotychczasowym układem zabudowy Jelitkowa, ale zapewnia mieszkańcom dużą intymność i kameralność, a jednocześnie jest swoistym przedłużeniem nadmorskich założeń parkowych Gdańska i Sopotu.”

Dwie nasze inwestycje z tytułem Budowy Roku 2019

Aż dwie nasze realizacje projektowe, obie stworzone we współpracy z Invest Komfort, zostały laureatami nagrody II stopnia Budowa Roku 2019. Była to 30 jubileuszowa gala wręczania nagród, którą zorganizował Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

W kategorii Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości powyżej 40 mln zł nagrodę II stopnia otrzymała Botanica Jelitkowo, czyli nasza flagowa inwestycja, którą jest szeroko doceniana i cytowana w branży konkursów architektonicznych i nie tylko. Osiedle przy Bursztynowej w Gdańsku jest już laureatem takich nagród jak: European Property Award, Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2019 wręczaną przez portal trojmiasto.pl oraz Green Building Awards 2019.

Przejdź Przejdź

Botanica najlepszym osiedlem mieszkaniowym według Newsweeka

Botanica Jelitkowo została po raz kolejny doceniona i tym razem znalazła się w zasłużonym gronie najlepszych osiedli mieszkaniowych w Polsce. Jako projektanci cieszymy się z takiego wyróżnienia i gratulujemy pozostałym projektantom. Wśród nich znalazły się takie projekty jak (podawane w kolejności):

Przejdź Przejdź